.:: YÜK ASANSÖRLERİ TEKNİK BİLGİ ::.
 

Hidrolik Asansörler; Tahrik gücü olarak elektriğin tahrik ettiği pompanın yağı itmesiyle pistonların kabini kaldırması esasına dayalı çalışan sistemlerdir. Bu tip asansörlerde kabinin aşağıya doğru hareketi kabinin kendi ağırlığıyla olacağı için enerji tasarrufu da söz konusunudur.

Hidrolik asansörlerde tasarımda esneklik mümkündür. Bütün bunların dışında size özel çözümler ve projeler geliştirilebilir.

Hidrolik asansörlerde makina dairesi genel olarak ilk durak seviyesinde bulunur. Makine dairesinde bir adet hidrolik yağ tankı, hidrolik makinesi, kumanda panosu, sigorta kutusu ve hortumlar bulunur. Asansörün makine dairesi binanın herhangi bir yerinde seçilebilir, ancak kuyuya bitişik olması tercih edilir. Asansör kuyusu içerisinde kabin, varsa karşı ağırlık,silindir piston sistemi, askı tertibatı ve tamponlar bulunmaktadır.

Klasik asansörlere oranla taşıma kapasiteside çok daha yüksek toleransa sahiptir. Makine dairesinde titreşim oluşmaz. Darbesiz kalkış ve duruş sağlar. Otomatik seviyeleme ve sürekli hassas kat ayarı gibi özellikler standarttır. Montajı daha süratlidir ve bakım hizmeti yani işletme maliyeti daha kolay ve ekonomiktir.

Yük Asansörleri; Fabrika, depo, toptancı, imalathane ve benzeri işyerlerinde kullanılan yük taşıma amaçlı üretilmiş asansörlerdir. Yük Asansörleri ağır ortam ve şartlarda başarıyla çalışır. İnsan asansörlerine göre hız ve konfor aranmayabilir. Yoğun taşıma trafiğine rahatlıkla cevap verebilecek sağlamlıkta ve kalitede üretilebilirler.

Yüksek taşıma kapasitesine sahip asansörlerimiz 500 kg'dan 10.000 kg kadar ve daha fazlası için tasarlanabilir. Mevcut olan binalarda ve yeni binalarda her türlü kullanım şartlarına adapte edilebilir. Kullanılacağı iş, taşıyacağı yükün tipi ve kapasitesine göre hız ve ebatları ayarlanabilir.

Yük asansörümüzün etrafı çelik tel, sac, kompozit malzeme,cam v.s. isteğiniz ürünle kaplanabilir. Kapılarımız tam otomatik, teleskopik. merkezden açılan veya katlanabilen şeçeneklerde üretilebilir. Çift hız veya VVVf frekans kontrollü kademesiz hız senekleri ve tam elektronik mikro işlemcili kumanda normal kumanda veya sellektif toplamalı veya grup kumanda gibi çok alternatifli üretilebilir.

Kabin özellikleri tamamen sizin karar vereceğiniz şekilde tasarlanabilir. Elektro statik toz boyalı, krom nikel sac kaplama, alüminyum kompozit panel, baklavalı sac v.s.

Yük asansörlerimizde seçeneklerin çok olması müşterilerimizin fayda-maliyet ilişkisi yönünden rahat etmelerini sağlamaktadır. Her türlü ihtiyaca ve bütçeye uygun bir proje geliştirilebilir. Bizi aramanız yeterli olacaktır.